Yapay Zekâ

Yapay Zekâ destekli olarak geliştirdiğimiz Retmes AI ile işletmenizin verimlilik ve kalite değerlerinin artırılmasını sağlıyoruz.

Büyük Veri ve Veri Analizi

İşletmenizde yürütülen üretim ya da hizmet faaliyetlerine ilişkin; belirlenmiş veri toplama noktaları aracılığıyla enerji, ekipman ve personel performansı gibi çok sayıda verinin toplanarak analiz edilmesi, raporlanması ve süreçlerin iyileştirilmesi için nasıl kullanılması gerektiğinin belirlenmesini sağlıyoruz.

 

Yapay zekâ Modelleme

Yapay Zekâ projelerinde, problem çözümüne ya da üretim verimliliğinin artırılmasına ilişkin Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme gibi farklı katmanlarda model çalışmaları, algoritmaları ve yaklaşımları ile modeller oluşturuyoruz.

Retmes Al

Üretimde verimlililiği işletmenize özel yapay zekâ algoritmalarıyla sağlayın. Üretimdeki aksaklıkları %90 oranında önceden tahminleyin.

Yapay Zekâ Destekli MES/MOM Çözümleri  →

Yardıma mı ihtiyacınız var?

İşletmeniz İçin Yapay Zekâ Rehberi

İşletmenizde yapay zekâ ile neler yapabileceğinizi anlamak için genel çerçeveleri sunan kısa bir rehber.

Hemen indirin →

Üretimde verimliliğin ölçülebilmesi, analiz edilebilmesi, raporlanabilmesi ve müşteri beklentilerinin belirlenmesi, satış stratejilerinin oluşturulabilmesi için iş zekâsı yazılımlarının yanında, yapay zekâ destekli sistemlere duyulan ihtiyaç artmaya başladı.

Konzek Teknoloji olarak, veri analitiği ve yapay zekâ modellemeleri ile iş süreçlerinin iyileştirilmesi için çözümler geliştiriyoruz. Özel tasarlanmış algoritmalar ile işletmelerin enerji verilerinin, proses verilerinin ve üretim verilerinin toplanarak, izlenmesi ve analiz edilmesini sağlıyoruz. Klasik yöntemler ile öngörülemeyen anomalileri ve makine duruşlarını, yapay zekâ desteği ile önceden tahmin edilebilir hale getiriyoruz.

Geleceğin üretim modeli olarak nitelendirilen “karanlık fabrika” metodu için gerekli olan endüstriyel teknolojinin geliştirilmesini sağlıyoruz.

İşletmeye özel olarak geliştirilen bir yapay zekâ projesinde;

● Öncelikle işletmenin ihtiyacı net olarak tespit edilir.

● Üretimi etkileyen çok sayıda veri noktası belirlenir.

● Belirlenen veri noktalarının hangilerinin, çözüm için gerekli olduğu ve yapay zekâ modellemesinde kullanılacağı tespit edilir.

● Sensör, PLC veya HMI aracılığıyla toplanan milyonlarca veri sisteme aktarılarak big data oluşturulur.

● Elde edilen veriler doğrultusunda deep learning ve alarm prediction destekli çalışmalar sonucu, yapay zekâ modelleri geliştirilir.

Retmes AI (Yapay Zekâ Destekli MES/MOM Çözümleri) ile üretim süreçlerine yapay zekâ destekli tahminleme modelleri dahil edilerek, ham madde, set değeri ya da makinelerin elektronik ve mekanik hataları sebebiyle üretimin kesintiye uğramasının büyük oranda önüne geçilmektedir.