Endüstriyel

Nesnelerin İnterneti

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ve Nesnelerin Yapay Zekâsı (AIoT) çözümleri ile iş süreçlerinizi dijitalleştirin.

Retmon

GERÇEK ZAMANLI VERİ TOPLAMA VE ORTAM İZLEME SİSTEMLERİ

Ortam parametrelerinin akıllı sensörler ve veri toplama terminalleri ile ölçülmesini, anlık olarak izlenmesini ve alarm durumunda bildirim yapılmasını sağlıyoruz. Desteklediği endüstriyel iletişim standartları ile diğer endüstriyel cihazlar kolayca sisteme dahil edilebilir. İşletmenizin, tüm makine ve kritik ortam verilerinizi tek bir merkezden yönetin.

Gerçek Zamanlı Veri Toplama & Ortam İzleme Çözümleri →

Prolacs

LAUNDRY 4.0

Endüstriyel çamaşır makinelerinin uzaktan izlenebilmesi ve kontrol edilmesini mümkün hâle getiriyoruz. Ekipmanların uzaktan takibinin yanında, kullanılan enerji ve kimyasal miktarı gibi verileri de raporlar. İş gücü maliyetlerinin düşürülmesi ve tüketim verilerinin izlenebilmesi sayesinde, %10 – %40 oranında verimlilik artışı ile uçtan uca endüstriyel çamaşırhane yönetimini keşfedin.

prolacs.com →

 

Tueks

ENDÜSTRİYEL PANEL PC

Endüstriyel koşullara dayanıklı ve dijital dönüşüm çözümleri ile entegre edilebilen; kiosk, andon ekran ve panel PC ürünleri geliştiriyoruz. Tozlu-titreşimli ortamlar ve yüksek sıcaklık gibi ağır şartlarda çalışabilmelerinin yanında darbelere karşı dayanıklı olarak geliştirilen donanım çözümleri ile işletmenizi dijitalleştirin.

tueks.com →

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Konzek Teknoloji olarak dijital dönüşüm için AIoT temelli çözümler geliştiriyoruz. Temel prensip olarak; eski teknoloji makineleri akıllı hale getirerek, izlenebilmesini ve uzaktan yönetilebilmesini amaçlıyoruz.

Nesnelerin interneti (IoT); birbirine bağlı nesnelerden ve insanlardan oluşan dev bir ağ olarak nitelendirilmektedir. Bağlı nesnelerin kullanım şekilleri ve çevrelerindeki ortam hakkında veri toplar ve paylaşır. Toplanan verilerden hangilerinin depolanması gerektiği konusunda akıllı kararlar veren IoT, zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesine yardımcı oluyor.

Endüstriyel nesnelerin interneti (IIoT) ise, Endüstri 4.0 olarak da adlandırılabilmektedir. İşletmelerin, özellikle endüstriyel şirketlerin çalışma şeklini kökten değiştirmekte, dijital dönüşüm ile fiziksel ve dijital varlıkları arasında bağlantı kurulmasını sağlamaktadır. İnternete bağlanabilen her fiziksel nesnenin, bir IoT cihazına dönüştürülebilmesi mümkündür.

IIoT; üretim performansını iyileştirmek, daha sağlıklı karar vermeyi sağlamak ve yeni teknolojileri iş süreçlerine dahil etmek için kullanılabilecek çok sayıda veri sağlar. Gelişmiş analitiğin sağladığı iç görüyle; süreçleri daha verimli hale getirme gücüne sahiptir. Akıllı nesneler ve sistemler sayesinde; tekrarlayan, sıradan, zaman alıcı ve hatta tehlikeli görevleri otomatikleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Nesnelerin yapay zekâsı (AIoT), nesnelerin internetinden daha gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Nesnelere dair verinin toplanmasının yanında, insandan bağımsız olarak karar verebilmektedir. Elde ettiği veriye uygun olarak yapılması gereken işlemi belirleyerek, uygulamaya geçebilmektedir.

Daha verimli IoT operasyonları elde etmek, insan-makine etkileşimlerini iyileştirmek ve veri yönetimi ile analitiği geliştirmek için yapay zekâ (AI) teknolojilerinin nesnelerin interneti (IoT) altyapısıyla birleşimidir.

Retmon (Gerçek Zamanlı Veri Toplama & Ortam İzleme Çözümleri)  markamızın çözümlerinde kullanılan akıllı sensörler ve veri toplama cihazları ile ortamda ölçülebilir verilerin tamamına ulaşılmasını, anlık olarak izlenebilmesini ve gerekli durumlarda uzaktan yönetilebilmesini sağlıyoruz. Raporlama modülü sayesinde, istenilen zaman aralığına ve tarihe ait ortam verilerine kolayca ulaşılabiliyor. Uzaktan kontrol imkânı olmayan klimalar için geliştirdiğimiz kontrol sistemi ile akıllı olmayan klimaların da uzaktan izlenebilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda, belirlenen değerlerin dışına çıkması durumunda ilgili kullanıcıya bildirim yapılması sayesinde, erken müdahale mümkün olmaktadır.

Endüstriyel çamaşır yıkama hizmetlerinin otomatize edilebilmesi için; kullanılan çamaşır makinelerinin uzaktan kontrol edilebilmesine ve akıllı hale getirilmesine yönelik, Prolacs markamız çözümler geliştirmektedir. Böylece uzaktan yönetilebilmesinin yanında, arıza ya da kesinti durumunun oluşması halinde anlık veriye de kolayca ulaşılabilmektedir.